Hizmet Koşulları

Son Güncelleme 29 Eylül 2022

4 Aralık 2021’de geçerlidir

Giriş
AKILLI BULUT’un Hizmet Koşullarına Hoş Geldiniz! Hizmet Koşullarımızın ilk bölümü, bir SSS gibi yapılandırılmış ve diğer terimlere geçmeden önce bazı üst düzey kavramları ortaya koyan bir giriş bölümüdür.

HŞ’i hangi belgeler oluşturur?
Hizmet Şartlarına “HŞ” olarak atıfta bulunuyoruz.

Bu sayfa Hizmet Şartlarımızın özünü ortaya koymaktadır, ancak belirli konular için ek şartlar olarak düşünebileceğiniz başka sözleşme belgelerimiz de bulunmaktadır. Hukuki olarak, bu diğer belgeler, sanki burada yazılmış gibi referans yoluyla dahil edilmiştir ve genel Hizmet Şartlarının bir parçasını oluşturmaktadır. Bu nedenle aşağıdaki linklerde bulabileceğiniz diğer belgeleri de incelemelisiniz:

Hizmetlerimiz aracılığıyla sizin adınıza veri işleme şartlarını özetleyen Veri İşleme Sözleşmesi
Hizmetlerimizin yasaklanmış kullanımlarını özetleyen Kabul Edilebilir Kullanım Politikası (“KEKP”)
Web Sitelerimizde ve Hizmetlerimizde verileri nasıl topladığımızı, kullandığımızı ve paylaştığımızı özetleyen Gizlilik Politikası
AKILLI BULUT Pazaryeri’ndeki satıcılar için şartları özetleyen Pazaryeri Hizmet Koşulları
Bu Hizmet Şartları kimler için geçerlidir?
“AKILLI BULUT” dediğimizde veya “biz”, “bize” veya “bizim” gibi zamirleri kullandığımızda AKILLI BULUT, A.Ş. yanı sıra ana şirketleri, iştirakleri ve yan kuruluşları.

“Kullanıcı” derken sizden bahsediyoruz ve ayrıca “siz” ve “sizin” gibi kelimeleri de size atıfta bulunmak için kullanacağız. Hizmetlerimizi bir şirket, kuruluş veya başka bir kuruluş adına kullanıyorsanız, “siz” kim olduğunuz daha karmaşık hale gelebilir. Bu durumda, şirketinizi, kuruluşunuzu ve diğer tüzel kişiyi bu HŞ’ye bağlama yetkisine sahip olduğunuzu ve söz konusu tüzel kişi (ve “Kullanıcı”, “siz” adına) bu HŞ’ye yasal olarak bağlı olmayı kabul ettiğinizi bize beyan etmektesiniz. ” ve “sizin” bu tür bir varlığa atıfta bulunur). Bunun ne anlama geldiğinden veya şirketinizi, kuruluşunuzu veya kuruluşunuzu bu sözleşmeye bağlamaya yetkili olup olmadığınızdan emin değilseniz, kuruluşunuzdaki diğer kişilerden yetki konusunda açıklama istemelisiniz.

HŞ nedir?
Bu Hizmet Şartları, sizinle AKILLI BULUT arasında bağlayıcı bir sözleşmedir ve sizin gibi kullanıcılara sunduğumuz tüm teklifleri, web sitelerini, ürünleri, hizmetleri, özellikleri, içeriği, uygulamaları ve diğer şeyleri kapsar.

akillibulut.net (topluca “Web Siteleri” olarak anılacaktır) gibi web sitelerimiz ile bulut altyapımız ve diğer ücretli hizmetler (topluca “Web Siteleri” olarak anılacaktır) gibi diğer tüm hizmetlerimiz arasında periyodik olarak ayrım yapacağız. “Hizmetler”).

Hizmet Şartlarında daha sonra göreceğiniz gibi, Bölüm 3 (Web Sitesi Koşulları) Web Sitelerini kullanımınıza özeldir ve Bölüm 4 (Hizmet Koşulları) Hizmetleri kullanımınıza özeldir.

Bu Hizmet Şartları benim için ne zaman geçerlidir?
Artık ortak bir dile sahip olduğumuza göre, Hizmet Şartlarının ne zaman ve nasıl uygulandığını anladığınızdan emin olmak istiyoruz.

Her şeyden önce, bunun Web Sitelerimizi ve Hizmetlerimizi kullanmak için gerekli olan bağlayıcı bir yasal sözleşme olduğunu anlamalısınız. Bu itibarla, Web Sitelerimizi ve Hizmetlerimizi yalnızca okuduğunuzu, anladığınızı ve bu Hizmet Şartları’na tabi olmayı kabul ettiğinizi kabul etmeniz halinde kullanabilirsiniz.

Hizmetlere kaydolursanız veya Web Sitelerimiz aracılığıyla bir hesap oluşturursanız, bu Hizmet Şartları, “Kabul ediyorum”u veya koşullarını kabul ettiğinizi gösteren diğer işlevleri tıkladığınızda yürürlüğe girer. Hizmetleri ayrı bir yazılı sözleşme yoluyla satın alırsanız, bu Hizmet Şartları, çağrılsın veya yapılmasın, o sözleşmeye dahil edilir. Bu diğer yöntemlerden bağımsız olarak, Web Sitelerimize ve Hizmetlerimize eriştiğinizde veya bunları kullandığınızda, bu Hizmet Şartları sizin ve erişiminiz ve kullanımınız için geçerlidir ve yasal olarak bağlayıcıdır. Bunlar yaygın örneklerdir ve bu paragraf, bu Hizmet Şartlarına bağlı hale gelebileceğiniz diğer tüm yolları içermeyebilir.

Bu Hizmet Şartları kapsamındaki anlaşmazlıklarda ne olur?
Hizmet Koşullarımızın bir gereği, bu Hizmet Koşullarından doğan anlaşmazlıkları doğrudan siz ve AKILLI BULUT arasında bağlayıcı tahkim yoluyla çözmeyi kabul etmenizdir. Tahkimde, tarafsız bir hakem veya hakemler paneli, her iki tarafın argümanlarını dinleyecek ve anlaşmazlıkları uygun ve uygun maliyetli bir şekilde karara bağlayacaktır. Bu davalar küçük talepler için olduğunda mahkemede davaları takip edebileceksiniz, ancak diğer tüm iddialar tahkime tabi olacaktır.

Bunun ne sizin ne de AKILLI BULUT’un mahkemede bir hakim veya jüri önünde bazı anlaşmazlıkları çözme fırsatına sahip olmayacağı anlamına geldiğini anlamalısınız. Geleneksel bir davada iddiaları takip edemeyecek ve mahkemeye dayalı bir toplu davaya veya benzer bir davaya katılamayacaksınız.

Hizmet Şartları ve Koşulları
1. Uygunluk ve Kayıt
1.1 Web Sitelerimizi ve Hizmetlerimizi kullanmadan önce, bu tür kullanımın sizin için geçerli olan tüm yasalara, kurallara ve düzenlemelere uygun olduğundan emin olmalısınız. Web Sitelerine ve Hizmetlere erişim hakkınız, bunları kullanmanızın yasak olduğu veya bizim bu konudaki hükümlerimizin geçerli herhangi bir yasa, kural veya yönetmelikle çeliştiği ölçüde iptal edilir. Web Sitelerini ve Hizmetleri kullanmadan önce bu tespitleri yapmaktan siz sorumlusunuz.

1.2 Web Siteleri ve Hizmetler, 18 yaşın altındaki kişilere yönelik değildir ve bu kişiler tarafından kullanılması amaçlanmamıştır. Web Sitelerini ve Hizmetleri kullanarak, bize şunları beyan ve garanti edersiniz: (a) 18 yaşında veya daha büyüksünüz; veya (b) başka bir şekilde, Web Sitelerini ve Hizmetleri sizin tarafınızdan belirlenen geçerli yargı(lar)da kullanmak için yeterli yasal izin, izne ve kapasiteye sahip olmanız.

1.3 Hizmetlere ve Web Sitelerinin bazı özelliklerine erişmek için bir hesap (“Hesap”) açmalısınız. Hesabınıza kaydolduğunuzda, adınız, e-posta adresiniz ve geçerli bir ödeme şekli gibi kendinizle ilgili bazı bilgileri bize vermeniz istenebilir ve ayrıca gönüllü olarak kendinizle ilgili isteğe bağlı bilgileri de sağlayabilirsiniz. Hesap bilgileri ve bunların kullanımı ve ifşası, Gizlilik Politikası ve Veri İşleme Sözleşmesine tabidir.

1.4 Kendi takdirimize bağlı olarak, Hizmet Şartlarına uymamanız da dahil olmak üzere, Web Sitelerini ve Hizmetleri herhangi bir kişi veya kuruluşa sağlamayı veya sağlamaya devam etmeyi reddedebilir ve uygunluk kriterlerini herhangi bir zamanda değiştirebiliriz. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir zamanda herhangi bir Hesabı veya Web Sitelerine ve Hizmetlere erişimi devre dışı bırakma, sona erdirme, erişimi engelleme, hizmetleri devre dışı bırakma ve/veya silme hakkını saklı tutarız.

2. AKILLI BULUT’un Mülkiyet Hakları
2.1 Siz ve AKILLI BULUT arasında, Web Siteleri ve Hizmetler AKILLI BULUT’a aittir ve/veya AKILLI BULUT’a aittir. Web Sitelerinin adları, logoları, ticari markaları, ticari takdim şekli, düzenlemeleri, görsel arayüzleri, grafikleri, tasarımı, derlemesi, bilgileri, verileri, bilgisayar kodu (kaynak kodu veya nesne kodu dahil), ürünler, yazılımlar, hizmetler ve Web Sitelerinin diğer tüm unsurları ve Sağladığımız hizmetler (“Materyaller”) fikri mülkiyet ve diğer yasalarla korunmaktadır. Web Sitelerinde ve Hizmetlerde yer alan tüm Materyaller AKILLI BULUT’un veya üçüncü taraf lisans verenlerinin mülkiyetindedir. Web Sitelerini ve Hizmetleri yalnızca tarafımızca açıkça yetkilendirildiği ve bu Hizmet Koşullarında belirtildiği şekilde kullanabilirsiniz. Web Sitelerinde ve Hizmetlerde yer alan tüm fikri mülkiyet bildirimlerine, bilgilerine ve kısıtlamalarına uyacak ve bunları sürdüreceksiniz. Bu Hizmet Şartları’nda açıkça verilmeyen Web Sitelerine ve Hizmetlere ilişkin tüm hakları saklı tutarız.

2.2 Web Siteleri ve Hizmetlerle ilgili sorunlar veya önerilen değişiklikler veya iyileştirmeler (“Geri Bildirim”) ile ilgili girdi ve önerilerde bulunmayı seçerseniz, işbu belgeyle bize sınırsız, kalıcı, geri alınamaz, münhasır olmayan, tamamen ödenmiş, telif hakkı hakkı verirsiniz. Web Sitelerini ve Hizmetleri geliştirmek ve diğer ürün ve hizmetleri oluşturmak da dahil olmak üzere, herhangi bir şekilde ve herhangi bir amaçla Geri Bildirimden yararlanma hakkı.

2.3 Adınızı, logolarınızı ve ticari markalarınızı tanıtım ve pazarlama materyallerimize ve iletişimlerimize dahil etme izni veriyorsunuz.

2.4 AKILLI BULUT tarafından sağlanan Materyallerden bazıları bir veya daha fazla açık kaynak, Creative Commons veya benzer lisanslar (topluca “Açık Kaynak Lisansları”) kapsamında lisanslanmıştır. Bu Hizmet Şartları’ndaki hiçbir şey, ilgili Açık Kaynak Lisansları kapsamında bu tür malzemeleri almanızı veya bu Açık Kaynak Lisansları kapsamında bu tür malzemeleri kullanımınızı sınırlamanızı engellemez, kısıtlamaz veya engelleme veya kısıtlama amacı taşımaz.

2.5 İşbu Hizmet Koşullarına ve buradaki haklarımıza tam ve sürekli olarak uymanıza bağlı olarak, AKILLI BULUT size, Web Sitelerine ve/veya Hizmetlere aşağıda belirtildiği şekilde erişmeniz ve bunları kullanmanız için sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez, alt lisansı verilemez, geri alınabilir bir lisans verir. ve bu Hizmet Şartlarına tabidir.

3. AKILLI BULUT Topluluk & Kullanıcı İçeriği
3.1 Web Sitelerinin (AKILLI BULUT Topluluğu gibi) belirli özellikleri, mesajlar, incelemeler, medya, resimler, klasörler, veriler, metinler ve diğer çalışma türleri (“Kullanıcı İçeriğiniz”) dahil olmak üzere içerik göndermenize veya yüklemenize ve Kullanıcı İçeriğinizi Web Sitelerimizde yayınlamak

3.2 Kullanıcı İçeriğinizi Web Siteleri aracılığıyla veya Siteler aracılığıyla sağlayarak, AKILLI BULUT’a dünya çapında, münhasır olmayan, telifsiz, tamamı ödenmiş bir hak ve lisans (alt lisans hakkı ile) vermekte, barındırmak, depolamak, aktarmak, görüntülemek, gerçekleştirmek, Kullanıcı İçeriğinizi tamamen veya kısmen, herhangi bir medya formatında ve herhangi bir medya kanalı aracılığıyla çoğaltmak, biçimlendirmek amacıyla değiştirmek ve dağıtmak.

3.3 Kullanıcı İçeriğinizi Web Siteleri aracılığıyla sağlayarak, diğer kullanıcılarımıza, bu Hizmet Şartları ve Web Sitelerinin işlevleri tarafından izin verildiği şekilde Kullanıcı İçeriğinize erişmeleri ve bunları kullanmaları için münhasır olmayan bir lisans vermiş olursunuz.

3.4 Kullanıcı İçeriğinizden yalnızca siz sorumlusunuz ve AKILLI BULUT’un Kullanıcı İçeriğinizden hiçbir şekilde sorumlu olmadığını ve olmayacağını kabul etmektesiniz. Kullanıcı İçeriğinizi Web Siteleri aracılığıyla sağlayarak, aşağıdakileri onaylar, temsil eder ve garanti edersiniz:

Kullanıcı İçeriğinizin yaratıcısı ve sahibisiniz ya da AKILLI BULUT’a ve Web Sitelerinin kullanıcılarına, bu Sözleşmede verdiğiniz lisansları kullanmak için Kullanıcı İçeriğinizi gerektiği şekilde kullanma ve dağıtma yetkisi vermek için gerekli lisanslara, haklara, izinlere ve izinlere sahipsiniz. Hizmet Şartları veya bu Hizmet Şartları kapsamında sizden istenen;
Kullanıcı İçeriğiniz ve bu Hizmet Şartları’nda öngörüldüğü şekilde Kullanıcı İçeriğinizin kullanımı: (i) herhangi bir telif hakkı, ticari marka, patent, ticari sır, manevi hak dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmez, ihlal etmez veya kötüye kullanmaz, gizlilik hakkı, tanıtım hakkı veya diğer herhangi bir fikri mülkiyet veya mülkiyet hakkı; (ii) başka herhangi bir kişiye iftira atmak, karalamak, iftira atmak veya gizlilik, tanıtım veya diğer mülkiyet haklarını ihlal etmek; veya (iii) herhangi bir yasa veya düzenlemeyi ihlal etmemize neden olmak; ve
Kullanıcı İçeriğinizden kaynaklanan herhangi bir üçüncü taraf iddiası için bizi tazmin edeceksiniz.
3.5 Kullanıcı İçeriğinizi veya başkalarının Kullanıcı İçeriğini düzenlemek veya kontrol etmekle yükümlü değiliz ve Kullanıcı İçeriğinden hiçbir şekilde sorumlu veya yükümlü olmayacağız. Bununla birlikte, herhangi bir zamanda ve önceden haber vermeksizin Kullanıcı İçeriğinizi kendi takdirimize bağlı olarak görüntüleyebilir, kaldırabilir, düzenleyebilir veya engelleyebiliriz.

3.6 Kullanıcı İçeriğinizi göndererek veya yükleyerek, Kullanıcı İçeriğiniz için geçerli olabilecek tüm Açık Kaynak Lisanslarının koşullarına uymayı da kabul etmiş olursunuz.

4. Hizmet İçeriği
4.1 Hizmetlerimiz, Hizmetler tarafından depolama, barındırma veya işleme için kaynak kodu, dosyalar, yazılımlar, süreçler, arayüzler, veriler, metinler, ayarlar, medya veya diğer bilgileri (“Hizmet İçeriğiniz”) bize sağlamanıza izin verir. Hizmet İçeriği, Listeleme Bilgileri ve Satıcı Tekliflerini (AKILLI BULUT Pazaryeri Hüküm ve Koşullarında tanımlandığı şekilde) içerir.

4.2 Hizmet İçeriğinizi Hizmetlere veya Hizmetler aracılığıyla sağlayarak AKILLI BULUT’a Hizmet İçeriğinizi barındırma, depolama, aktarma, görüntüleme, gerçekleştirme, çoğaltma, görüntüleme amacıyla biçimlendirme amacıyla değiştirme ve dağıtma lisansı vermektesiniz. yalnızca size Hizmetleri sağlamak amacıyla.

4.3 AKILLI BULUT ile aranızda, Hizmet İçeriğinizde sahip olabileceğiniz her türlü telif hakkı ve diğer mülkiyet haklarını saklı tutarsınız.

4.4 Hizmetlerimizden bazıları, yeniden satış, kendi ürünleriniz ve hizmetleriniz veya halka açık web siteleri, uygulamalar, arayüzler ve Hizmet İçeriğinizin diğer tezahürleri dahil olmak üzere üçüncü tarafların Hizmet İçeriğinize erişmesine, bunları kullanmasına veya katkıda bulunmasına izin verir. Bu tür diğer kullanıcılar, bu Hizmet Koşullarının amaçları doğrultusunda toplu olarak “Son Kullanıcılarınız” olarak tanımlanır. Açıklık getirmek için, bu bağlamdaki “Son Kullanıcılar”, aracı taraflar, diğer Son Kullanıcıların Son Kullanıcıları veya benzerleri olmalarına bakılmaksızın bu tür diğer tüm kullanıcıları içerir. Son Kullanıcılarınızın bu Hizmet Şartlarına uymasından siz sorumlusunuz.

4.5 Hizmet İçeriğinizden, Son Kullanıcılarınızdan ve Son Kullanıcılarınızın her türlü faaliyetinden yalnızca siz sorumlusunuz ve AKILLI BULUT’un Hizmetler İçeriğiniz, Son Kullanıcılarınız ve/veya Son Kullanıcılarınızın faaliyetlerinden hiçbir şekilde sorumlu olmadığını ve olmayacağını kabul etmektesiniz. . Hizmet İçeriğinizi Hizmetler aracılığıyla sağlayarak aşağıdakileri onaylar, temsil eder ve garanti edersiniz:

Hizmet İçeriğiniz ve sizin veya Son Kullanıcılarınızın Hizmet İçeriğinizi kullanımı, bu Hizmet Şartlarını (AUP dahil) veya geçerli herhangi bir yasa, düzenleme, kural veya üçüncü taraf haklarını ihlal etmeyecektir;
Hizmet İçeriğinize Son Kullanıcılarınız tarafından katkıda bulunulması da dahil olmak üzere, Hizmet İçeriğinizin geliştirilmesi, denetlenmesi, işletilmesi, bakımı, desteklenmesi ve kullanımından yalnızca siz sorumlusunuz;
Hizmet İçeriğiniz ve sizin veya Son Kullanıcılarınızın Hizmet İçeriğinizi kullanımı: (i) herhangi bir telif hakkı, ticari marka, patent, ticari sır, manevi hak dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmez, ihlal etmez veya kötüye kullanmaz. , gizlilik hakkı, tanıtım hakkı veya diğer herhangi bir fikri mülkiyet veya mülkiyet hakkı; (ii) başka herhangi bir kişiye iftira atmak, karalamak, iftira atmak veya mahremiyet, tanıtım veya diğer mülkiyet haklarını ihlal etmek; veya (iii) herhangi bir yasayı, yönetmeliği, kuralı veya üçüncü tarafların haklarını ihlal etmemize neden olmak; ve
Bu Hizmet Şartları veya diğer açık sözleşme kapsamında size sağlanan belirli Hizmetler dışında, Son Kullanıcılarınız adına dahil olmak üzere Hizmet İçeriğinizin teknik işleyişinden yalnızca siz sorumlusunuz.
4.5 Hizmetleri düzgün bir şekilde yapılandırmak ve kullanmaktan ve Hizmet İçeriğinizin uygun güvenliğini, korunmasını ve yedeklenmesini sağlamak için kendi adımlarınızı atmak, Hizmet İçeriğinizi yetkisiz erişime karşı korumak için şifreleme teknolojisinin kullanımını ve Hizmetlerinizin rutin olarak arşivlenmesini içerebilecek şekilde sorumlusunuz. İçerik. AKILLI BULUT, Hizmet İçeriğinizin herhangi bir muhafazasını veya yedeğini saklamayı taahhüt etmez. Hizmetleri kullanımınızın bir AKILLI BULUT yedekleme özelliği veya işlevi içerip içermediğine bakılmaksızın Hizmet İçeriğinizin bütünlüğünden, korunmasından ve yedeklenmesinden yalnızca siz sorumlusunuz ve yasaların izin verdiği en geniş ölçüde AKILLI BULUT’un herhangi bir veri için hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. kayıp, kullanılamama veya yukarıdakilerle ilgili diğer sonuçlar.

4.6 Hizmetleri satın alırken, Hizmet İçeriğinizin depolanacağı coğrafi bölgeyi ve yargı yetkisini belirtebilirsiniz. Hizmet İçeriğinizin, seçtiğiniz coğrafi bölge ve yargı bölgesinde depolanmasına ve Hizmet İçeriğinizin bu bölgeye aktarılmasına izin veriyorsunuz. Sizinle AKILLI BULUT arasında yazılı olarak aksi kararlaştırılmadıkça, AKILLI BULUT’un Hizmet İçeriğinizi tamamen kendi takdirine bağlı olarak diğer coğrafi bölgelere veya yargı bölgelerine aktarabileceğini ve saklayabileceğini kabul etmektesiniz. Bu tür depolama ve aktarıma sizin tarafınızdan yeterince izin verildiğini ve yürürlükteki yasalar, düzenlemeler, kurallar ve üçüncü taraf hakları uyarınca izin verildiğini beyan ve garanti edersiniz.

5. Davranış Kuralları
5.1 Web Sitelerini ve Hizmetleri, referans olarak dahil edilen AUP’mize uygun olarak kullanmalısınız. Buna göre, Web Sitelerinin ve Hizmetlerin AUP’yi ihlal edecek şekilde kullanımı bu Hizmet Koşullarının ihlalini teşkil edecektir.

5.2 Faaliyetlerin siz, çalışanlarınız, herhangi bir üçüncü şahıs (yüklenicileriniz veya acenteleriniz dahil), Son Kullanıcılarınız, lisans sahipleriniz veya müşterileriniz tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine bakılmaksızın, Hesabınızda meydana gelen faaliyetlerden yalnızca siz sorumlusunuz.

5.3 Çalışanlarınızı, temsilcilerinizi ve Web Sitelerini ve Hizmetleri kullanımınızla ilgili diğerlerini, Hizmet Koşullarının koşullarının kendileri üzerinde bağlayıcı olduğu durumlar da dahil olmak üzere, bu Hizmet Koşullarının hükümleri hakkında bilgilendirmekten siz sorumlusunuz.

5.4 (Doğrudan veya dolaylı olarak): (i) Web Sitelerinin veya Hizmetlerin herhangi bir bölümünün (herhangi bir uygulama dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) herhangi bir kaynak kodunu veya altta yatan fikir veya algoritmalarını deşifre edemez, kaynak koda dönüştüremez, kaynak koda dönüştüremez, tersine mühendislik yapamaz veya başka bir şekilde türetmeye çalışmazsınız, yürürlükteki kanunların bu tür kısıtlamaları özellikle yasakladığı sınırlı kapsam dışında; (ii) Web Sitelerinin veya Hizmetlerin herhangi bir bölümünü değiştirmek, tercüme etmek veya başka bir şekilde türev çalışmalar oluşturmak; veya (iii) işbu belge kapsamında aldığınız hakların herhangi birini kopyalamak, kiralamak, kiralamak, dağıtmak veya başka bir şekilde devretmek. Geçerli tüm yerel, eyalet, ulusal ve uluslararası yasa ve yönetmeliklere uyacaksınız. Web Sitelerinin veya Hizmetlerin herhangi bir bölümünün Açık Kaynak Lisanslarına tabi olduğu ölçüde, bu bölümden bağımsız olarak bu Açık Kaynak Lisansları geçerlidir.

5.5 (i) geçerli herhangi bir yasaya, düzenlemeye, yasal sürece veya resmi talebe yanıt vermek; (ii) olası ihlallerin araştırılması da dahil olmak üzere bu Hizmet Şartlarını uygulamak; (iii) dolandırıcılık, güvenlik veya teknik sorunları tespit etmek, önlemek veya başka bir şekilde ele almak; (iv) kullanıcı destek taleplerine yanıt vermek; veya (v) bizim, kullanıcılarımızın ve kamunun haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumak. Daha fazla bilgi, Kolluk Kuvvetleri Yönergelerimizde mevcuttur.

5.6 Hizmetleri erken benimsemenin bir ödülü olarak, daha eski Hesaplara sahip bazı Kullanıcılar, Hesaplarının çalışır durumda, iyi durumda ve bu Hizmet Koşullarına (“Ücretsiz Bant Genişliği Hesapları”) uygun olarak kalması koşuluna bağlı olarak ücretsiz bant genişliği promosyonları aldı. Ücretsiz Bant Genişliği Hesapları, aşağıdaki durumlarda artık ücretsiz bant genişliği almayacak: (a) bu tür Hesaplar mülkiyette üçüncü tarafa devredilirse; (b) bu ​​tür Ücretsiz Bant Genişliği Hesapları, bu Hizmet Şartlarını (AUP dahil) ihlal edecek şekilde kullanılır; veya © bu tür Ücretsiz Bant Genişliği Hesapları, aşağıdaki faaliyetlerden herhangi biriyle bağlantılı olarak kullanılır: (i) indirmek için Torrent’leri veya Tohum Sunucularını, TOR’ları veya yetişkinlere yönelik veya pornografik içerik içeren hizmetleri çalıştırmak; (ii) bu tür ücretsiz bant genişliğini üçüncü taraflara yeniden satmak veya başka bir şekilde hizmet olarak sunmak; veya (iii) ücretsiz bant genişliğinin faydalarını üçüncü taraflara yeniden dağıtarak Ücretsiz Bant Genişliği Hesaplarının amaçlanan kullanımını başka bir şekilde atlatmak veya engellemeye çalışmak.

5.7 Hizmetler, Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (“OFAC”) tarafından uygulanan ticari ve ekonomik yaptırımlara tabidir. Hizmetlere erişerek, bu yasa ve yönetmeliklere uymayı kabul etmektesiniz. Özellikle, (a) OFAC’ın ticari ve ekonomik yaptırımlarına tabi olan herhangi bir ülkede, şu anda Küba, İran, Kuzey Kore, Suriye ve Ukrayna’nın Kırım bölgesinde bulunmadığınızı; veya (b) Hazine Bakanlığı’nın Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar Listesi (“SDN Listesi”) ve Sektörel Yaptırımlar Listesi (“SSI Listesi”) dahil olmak üzere ABD’deki yasaklı taraflar listesinde yer alan bir kişi veya kuruluş. Ayrıca AKILLI BULUT’tan aldığınız hiçbir hizmeti doğrudan veya dolaylı olarak bu kanun ve yönetmeliklere aykırı olarak satmamayı, ihraç etmemeyi, yeniden ihraç etmemeyi, aktarmamayı, yönlendirmemeyi veya başka bir şekilde elden çıkarmamayı kabul etmektesiniz. Bu yasalara ve düzenlemelere uyulmaması, Hesabınızın askıya alınmasına veya feshedilmesine neden olabilir.

5.8 Hizmetleri kullanımınızda geçerli tüm ihracat ve ithalat kontrol yasalarına ve düzenlemelerine uymayı kabul edersiniz ve özellikle, gerekli tüm Birleşik Devletler ve yabancı hükümetler olmaksızın, Hizmetleri veri veya yazılımları dışa veya yeniden dışa aktarmak için kullanmayacaksınız. lisanslar. Amerika Birleşik Devletleri dışından Hizmetlere her türlü erişim ve kullanım için, bu tür erişim veya kullanımın ihracat düzenlemelerini ima edebilecek ve/veya ihracat lisansı gerektirebilecek teknoloji ve teknik verilerin ihracatını teşkil edebileceğini tam olarak anlayarak, tüm yasal sorumluluğu üstlenirsiniz.

5.9 Güçlü parolalar ve erişim kontrol mekanizmaları belirlemek, tüm oturum açma bilgilerine ve parolalara erişimi güvence altına almak ve hesap erişim bilgilerinin emanet edildiği kişilerin güvenilirliğini doğrulamak gibi uygun güvenlik protokollerini kullanacaksınız. Hesabınıza herhangi bir yetkisiz erişimden yalnızca siz sorumlusunuz ve bu tür yetkisiz erişimlerin farkına varır varmaz AKILLI BULUT’u derhal bilgilendirmelisiniz.

5.10 Hesabınıza veya Hesap bilgilerinize yetkisiz erişim de dahil olmak üzere Web Sitelerini veya Hizmetleri etkileyen herhangi bir güvenlik olayı veya ihlalini öğrenirseniz AKILLI BULUT’u bilgilendirecek ve yetkililer ve/veya AKILLI BULUT, Hesabınızdan veya Web Sitelerini ve Hizmetleri kullanımınızdan kaynaklanan güvenlik olayını veya ihlalini araştırmak ve iyileştirmek için. Veri İşleme Sözleşmemiz, belirli kişisel verilerle ilgili güvenlik olayları hakkında daha fazla bilgi içerir.

6. Ödemeler ve Faturalandırma
6.1 Hesabınıza bağlı ödeme hesapları (“Fatura Bilgileriniz”) aracılığıyla sizi faturalandırmak için üçüncü taraf ödeme işlemcilerini (“Ödeme İşlemcileri”) kullanıyoruz.

6.2 Hesap ve Fatura Bilgileriniz için güncel, tam ve doğru bilgiler sağlamalı ve değişiklik olması durumunda (fatura adresi, kredi kartı numarası veya kredi kartı son kullanma tarihi gibi) tüm bu bilgileri derhal güncellemelisiniz. Ödeme yönteminiz iptal edilirse (örneğin kayıp veya hırsızlık nedeniyle) veya başka bir şekilde çalışamaz durumdaysa, bizi veya Ödeme İşlemcilerimizi derhal bilgilendirmelisiniz. Bu tür bilgilerde değişiklik, hesap ayarlarınızda yapılabilir.

6.3 Bu Hizmet Şartları’na girerek ve Hizmetleri kullanarak, sürekli olarak faturalandırılmayı ve faturalandırma üzerine Ödeme Yöntemleriniz kullanılarak bizim veya Ödeme İşlemcilerimiz tarafından otomatik olarak ücretlendirilmeyi kabul edersiniz. Ödeme Yönteminiz veya ücret ödemeniz, sipariş formlarında, faturalarda veya başka şekillerde belirtilen diğer hüküm ve koşullara tabiyse, bu HŞ’na ek olarak bu diğer hüküm ve koşullar geçerli olur. Ayrıca, hesap bilgilerinizin doğruluğunu doğrulamak için istediğiniz zaman mevcut bakiyenize kadar faturalandırılabilir. Ödeme yapmama, geç ödeme veya sizden ücret almama da dahil olmak üzere herhangi bir zamanda herhangi bir Hesabı veya Web Sitelerine ve Hizmetlere erişimi veya herhangi bir zamanda herhangi bir zamanda devre dışı bırakma, feshetme, erişimi engelleme, hizmetleri devre dışı bırakma ve/veya silme hakkını saklı tutarız. Faturalandırmada Ödeme Yöntemleri.

6.4 Ulusal, eyalet veya yerel satış vergileri, kullanım vergileri, katma değer vergileri (KDV) ve mal ve hizmet vergileri (GST) (topluca “Vergiler”). Aksi belirtilmedikçe, fiyatlandırma politikalarımız bu tür Vergileri içermez ve bunlar için indirim yapılmaz veya artırılmaz. Hizmetleri satın almanızla bağlantılı olarak Vergileri tahsil etmek veya ödemek zorunda kalırsak, bu Vergiler size faturalandırma sürecinin bir parçası olarak faturalandırılacak veya satın alma sırasında tahsil edilecektir. Belirli eyaletlerde, ülkelerde ve bölgelerde, Hizmetleri satın almanızın belirli Vergilere tabi olup olmadığını belirleyebiliriz ve eğer öyleyse, söz konusu Vergileri toplayabilir ve bunları uygun vergi dairesine havale edebiliriz. Belirli bir Verginin geçerli olmadığına veya bize yapılan ödemelerden bir miktar alıkonulması gerektiğine inanıyorsanız, bize derhal bir vergi sertifikası, stopaj makbuzu, vergi tanımlayıcısı (ör. bilgiler geçerli ve tüm uygun vergi makamları tarafından yeterince yetkilendirilmiştir. Zaman zaman belirlediğimiz gibi, vergi yükümlülüklerimize uymamız için gerekli olan vergi kimlik bilgilerini de bize sağlamalısınız. Vergilerle ilgili olarak, bize veya diğer taraflara ilişkin olarak, herhangi bir ceza, para cezası, denetim, faiz, geri ödeme veya bu tür yanlış beyan veya yanlış beyanlarla ilişkili diğer vergiler dahil olmak üzere, Vergilerle ilgili olarak tarafınızdan yapılan herhangi bir yanlış beyan veya uyumsuzluktan yalnızca siz sorumlu olacaksınız. -uyma.

6.5 Zaman zaman Hizmet kredileri sunabiliriz ve bu kredilerin herhangi bir hükmü, kredilerle ilgili açıklamalara, şartlara ve politikalara tabidir. Daha önce teklif edilmiş olsun ya da olmasın, tüm kredilerin herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle veya nedensiz olarak, kötüye kullanım, Hesap bilgilerinin yanlış beyanı, yetkisiz aktarım veya tarafından yasa dışı davranış da dahil olmak üzere, iptal edilebileceğini veya erken sona erebileceğini kabul ve beyan edersiniz. sen.

7. Üçüncü Taraf Hizmetleri
Web Siteleri ve Hizmetler, İnternet’teki üçüncü taraf web sitelerine, hizmetlere veya diğer kaynaklara bağlantılar içerebilir ve üçüncü taraf web siteleri, hizmetler veya diğer kaynaklar, Web Sitelerimize ve Hizmetlerimize bağlantılar içerebilir. İnternette üçüncü şahıs kaynaklarına eriştiğinizde, bunu riski size ait olmak üzere yaparsınız. Bu üçüncü taraf kaynakları bizim kontrolümüz altında değildir ve yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, bu tür kaynakların içeriği, işlevleri, doğruluğu, yasallığı, uygunluğu veya diğer yönlerinden sorumlu veya yükümlü değiliz. Bu tür bir bağlantının dahil edilmesi, onayladığımız veya bizimle herhangi bir üçüncü taraf arasında herhangi bir ilişki olduğu anlamına gelmez. Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, bu tür herhangi bir üçüncü taraf kaynağının kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya neden olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu veya yükümlü olmayacağız. Ayrıca, belirli Satıcıların Satıcı Tekliflerini AKILLI BULUT Pazar Yeri’nde kullanıma sunmasına izin veriyoruz (“Satıcılar” ve “Satıcı Teklifleri”, AKILLI BULUT Pazar Yeri Hüküm ve Koşullarında tanımlanmıştır). Herhangi bir Satıcı Teklifinin kullanımı, belirli hüküm ve koşulları doğrudan Satıcı ile kabul etmenizi gerektirebilir ve AKILLI BULUT bu tür bir anlaşmaya taraf olmayabilir. Sisteminizi virüsler, solucanlar, Truva atları gibi risklerden ve bu bölümde açıklanan üçüncü taraf kaynakları veya Satıcı Teklifleri tarafından sunulabilecek diğer güvenlik risklerinden korumak sizin sorumluluğunuzdadır.

8. Gizlilik ve Beta Hizmetleri
8.1 Bizden gizli olarak tanımlanan herhangi bir kamuya açık olmayan bilgi aldığınız veya sahip olduğunuz ölçüde veya bu bilgilerin ifşasını çevreleyen bilgilerin veya koşulların doğası gereği, makul olarak gizli olarak anlaşılması gerekir, bu tür bilgiler bizim “Gizli Bilgilerimizdir” ve bu TOS’a göre işlenir. Gizli Bilgiler aşağıdakileri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir: (a) teknolojimiz, müşterilerimiz, iş planlarımız, pazarlama ve satış faaliyetlerimiz, finansmanımız, operasyonlarımız ve diğer ticari bilgilerimiz hakkında kamuya açık olmayan bilgiler; ve (b) Hesabınız ve/veya Hizmetlerin kullanımıyla ilgili olarak sizinle yaptığımız görüşme veya müzakerelerin varlığı ve içeriği. Gizli Bilgiler, (i) bu Hizmet Şartları ihlal edilmeden kamuya açık hale gelen veya kamuya açık hale gelen; (ii) bizden aldığınız sırada tarafınızdan bilinen belgelerle gösterilebilir; (iii) bilgileri haksız veya haksız bir davranışla veya bizim veya üçüncü tarafların haklarını ihlal ederek edinmeyen veya ifşa etmeyen üçüncü bir taraftan alındığında; veya (iv) Gizli Bilgilere atıfta bulunulmaksızın sizin tarafınızdan bağımsız olarak geliştirildiği belgelerle gösterilebilir.

8.2 Gizli Bilgileri, bu Hizmet Şartları kapsamında izin verildiği şekilde veya tarafımızca imzalanmış bir yazılı olarak ayrıca yetkilendirildiği şekilde Hizmeti kullanımınızla bağlantılı olmadıkça kullanamazsınız. Bu Hizmet Şartları’nın süresi boyunca, Hizmetleri kullanmayı bıraktıktan sonra ve bu Hizmet Şartları’ndan sonra Gizli Bilgileri ifşa etmemeyi kabul etmektesiniz. En azından benzer nitelikteki kendi gizli bilgilerinizi korumak için aldığınız önlemler de dahil olmak üzere, Gizli Bilgilerin ifşa edilmesini veya yetkisiz kullanımını önlemek için tüm makul önlemleri alacaksınız.

8.3 Hizmetlerin “beta” sürümlerini veya özelliklerini (her biri bir “Beta Hizmeti”) sunabiliriz. Hizmetlerin herhangi bir üretim adayı veya üretim dışı sürümü veya Hizmetlerin beta veya test sürümü olarak belirlenen diğer sürümleri, bu Hizmet Şartları kapsamında bir Beta Hizmeti olarak kabul edilir. Her Beta Hizmetinin kullanılabilirliğini, süresini, özelliklerini ve bileşenlerini kendi takdirimize bağlı olarak belirleyeceğiz. Bir Beta Hizmetini kullanmanıza izin verirsek, Beta Hizmetiyle ilgili olarak sunduğumuz bilgilerin Gizli Bilgiler olduğunu kabul edersiniz ve bu HŞ’de belirtilen diğer gereksinimlere ek olarak aşağıdakileri yapmamayı özellikle kabul edersiniz: (i) Kıyaslama veya performans testi için Beta Hizmeti veya Hizmetle ilgili herhangi bir kaynaktan performans bilgilerini veya analizini kamuya yaymak için; (ii) Beta Hizmetini değiştirmek veya türev çalışmalarını oluşturmak veya Beta Hizmetinde yer alan herhangi bir ürün kimliğini, mülkiyeti, telif hakkını veya diğer bildirimleri kaldırmak; veya (iii) başka herhangi bir bireyin Beta Hizmetine erişmesine veya kullanmasına izin vermek. Kendi takdirimize bağlı olarak, herhangi bir Beta Hizmeti sunmaya devam edip etmeyeceğimize karar vereceğiz ve herhangi bir zamanda herhangi bir Beta Hizmeti sunmayı bırakabiliriz.

9. Garanti Yok
9.1 Web Siteleri ve Hizmetler, bunların bir parçası olarak sunulan herhangi bir içerik dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu şekilde” sağlanır. AKILLI BULUT, Web Siteleri ve Hizmetler ve bunlarla bağlantılı olarak sunulan tüm içeriklerle ilgili olarak, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, açık veya zımni her türlü garantiyi reddeder: (a) herhangi bir zımni satılabilirlik garantisi, belirli bir amaca uygunluk, unvan. , sessiz eğlence veya ihlal etmeme; (b) işlem, kullanım veya ticaretten kaynaklanan herhangi bir garanti; veya © kullanılabilirlik, doğruluk, hata oranı, sistem bütünlüğü veya kesintisiz erişim ile ilgili herhangi bir garanti veya garanti. Şunları garanti etmiyoruz: (i) Web Sitelerinin veya Hizmetlerin belirli bir zamanda veya yerde güvenli veya erişilebilir olacağı; (ii) herhangi bir kusur veya hata düzeltilecektir; (iii) Web Sitelerinde veya Hizmetlerde bulunan herhangi bir içerik veya yazılımda virüs veya diğer zararlı bileşenler bulunmaz; veya (iv) Web Sitelerini veya Hizmetleri kullanmanın sonuçları gereksinimlerinizi karşılayacaktır. Web Sitelerini ve Hizmetleri kullanımınızın riski yalnızca size aittir.

Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, Satıcı Teklifleri için hiçbir sorumluluğumuz yoktur. Bunun yerine, geçerliyse, tüm sınırlı garantiler, garanti reddi, sorumluluk sınırlamaları ve Satıcı Tekliflerine ilişkin diğer özel hükümler, AKILLI BULUT Pazaryeri Hüküm ve Koşullarında veya varsa, sizinle Satıcı arasındaki sözleşmede bulunabilir.

9.2 AKILLI BULUT, Web Sitelerini, Hizmetleri veya diğer AKILLI BULUT kullanıcılarının veya diğer üçüncü şahısların içeriklerini kullanmanız yoluyla eriştiğiniz içerikten sorumlu değildir. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, bizi bu tür içerikle ilgili tüm sorumluluklardan muaf tutuyorsunuz. AKILLI BULUT’un diğer kullanıcılarının veya diğer üçüncü şahısların Web Sitelerinde yer alan veya bunlar aracılığıyla erişilen herhangi bir içerikle ilgili herhangi bir beyanda bulunmadığımızı ve doğruluk, kalite, yasallık veya diğer hususlardan sorumlu veya yükümlü olmadığımızı kabul ve beyan etmektesiniz. bu tür içeriğin özellikleri.

9.3 Bu Bölüm 9’daki sınırlamalar, istisnalar ve sorumluluk reddi beyanları, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde geçerlidir. AKILLI BULUT, AKILLI BULUT’un yürürlükteki yasalar uyarınca reddetmesinin yasak olduğu hiçbir garantiyi veya başka bir haktan feragat etmez.

10. Sorumluluğun Sınırlandırılması
10.1 Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, hiçbir durumda, herhangi bir dolaylı, tesadüfi, özel, sonuç olarak ortaya çıkan veya cezai zararlardan (kar kaybı, şerefiye veya diğer herhangi bir maddi olmayan kayıptan kaynaklanan zararlar dahil) sorumlu olmayacağız veya Garanti, sözleşme, haksız fiil (ihmal dahil), tüzük veya diğer herhangi bir temele dayalı olsun, Web Sitelerine ve Hizmetlere veya Web Siteleri ve Hizmetlerdeki herhangi bir materyal veya içeriğe erişiminiz veya bunları kullanmanız veya erişememeniz veya kullanamamanızla ilgili hukuk teorisi ve zarar olasılığı konusunda bilgilendirilip bilgilendirilmediğimiz. Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, ister verilerinizi yedeklememiş olmanız ister başka bir nedenle olsun, yok edilebilecek, kaybolabilecek veya başka bir şekilde erişilemez hale gelebilecek herhangi bir veri için hiçbir sorumluluğumuz olmayacağını kabul edersiniz.

10.2 Bölüm 13’te belirtilenler dışında ve yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, bu Hizmet Şartları’ndan veya Web Sitelerinden ve Hizmetlerden kaynaklanan veya bunlarla ilgili tüm iddialar için sözleşme, haksız fiil veya başka bir şekilde size karşı olan toplam sorumluluğumuz aşağıdakilerle sınırlıdır: Hak talebine neden olan olay veya durumdan önceki ay içinde söz konusu Hizmetler için bize ödediğiniz tutar.

10.3 Bu HŞ’nin bir sorumluluk sınırlaması, garanti reddi veya zararların hariç tutulmasını sağlayan her hükmü, bu HŞ kapsamındaki riskleri taraflar arasında dağıtmayı amaçlar ve yapar. Bu tahsis, sizinle aramızdaki pazarlığın temelinin önemli bir unsurudur. Bu hükümlerin her biri ayrılabilir ve bu HŞ’nin diğer tüm hükümlerinden bağımsızdır. Bu bölümdeki sınırlamalar, herhangi bir sınırlı çözüm esas amacını gerçekleştiremese bile geçerli olacaktır.

11. Tazminat
Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, Web Sitelerini ve Hizmetleri kullanımınızdan siz sorumlusunuz ve bizi ve çalışanlarımızı, memurlarımızı, yöneticilerimizi, acentelerimizi, yüklenicilerimizi ve temsilcilerimizi tüm yükümlülükler, iddialar ve taleplere karşı savunacak, tazmin edecek ve zararsız tutacaksınız. , Hizmet İçeriğinizden, Kullanıcı İçeriğinizden, Son Kullanıcılarınızdan veya bu Hizmet Şartlarını veya yürürlükteki yasayı ihlal etmeniz de dahil olmak üzere Web Sitelerine ve Hizmetlere erişiminiz veya bunları kullanımınızdan kaynaklanan veya bunlarla ilgili makul avukat ücretleri ve maliyetleri dahil olmak üzere masraflar , kasıtlı suistimal, ihmal, yasa dışı faaliyet, güvenlik veya verilerin ihlali, Hesabınıza yetkisiz erişim veya Hesabınızın kullanımı veya herhangi bir fikri mülkiyet, gizlilik, mülkiyet veya mahremiyet hakkı dahil olmak üzere bir üçüncü tarafın hakkının ihlali. Sizin tarafınızdan tazmin edilecek başka türlü tazmin edilecek herhangi bir konunun münhasır savunmasını ve kontrolünü üstlenme hakkımızı saklı tutarız, bu konuyla ilgili tazminat yükümlülüklerinizi sınırlamadan, bu durumda konuyu savunmak için bize yardımcı olmak ve bizimle işbirliği yapmak için elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız. pahasına.

12. Fesih
Fesih için önceden bildirimde bulunmayı tercih etmekle birlikte, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, Web Sitelerinin ve/veya Hizmetlerin tümüne veya herhangi bir kısmına erişiminizi herhangi bir zamanda, bildirimde bulunarak veya bulunmadan derhal geçerli olmak üzere sona erdirme hakkımızı saklı tutarız. Bu tür herhangi bir fesih, Hesabınızla ilişkili verilerin derhal kaybedilmesine ve imha edilmesine neden olabilir. Burada aksi belirtilmedikçe veya taraflar arasında açıkça kararlaştırılmadıkça, bize ödenen ücretler iade edilemez ve bu tür bir fesih sırasında halen bize borçlu olunan tüm ücretler derhal muaccel ve ödenecektir. Fesih üzerine, bu Hizmet Şartları tarafından size verilen tüm haklar derhal feshedilecektir ve ayrıca Web Sitelerinin ve/veya Hizmetlerin tüm kullanımına derhal son vermelisiniz. Bu HŞ’nin doğası gereği makul olarak sona erdirilmeye devam etmesi beklenen tüm hükümleri, Bölüm 2.1-2.4, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ve 14 dahil olmak üzere fesihten sonra da geçerli olacaktır.

13. Uyuşmazlık Çözümü ve Tahkim
13.1 AKILLI BULUT ile aranızdaki ihtilafların en uygun ve uygun maliyetli şekilde çözülmesi amacıyla ve Bölüm 13.2’de açıklananlar dışında, siz ve AKILLI BULUT, bu HŞ ile bağlantılı olarak ortaya çıkan her türlü anlaşmazlığın bağlayıcı tahkim yoluyla çözüleceğini kabul edersiniz. Tahkim, mahkemedeki bir davadan daha az resmidir. Tahkim, bir yargıç veya jüri yerine tarafsız bir hakem kullanır, mahkemede olduğundan daha sınırlı keşiflere izin verebilir ve mahkemeler tarafından sınırlı incelemeye tabi olabilir. Hakemler, bir mahkemenin verebileceği aynı tazminat ve tazminata hükmedebilir. Anlaşmazlıkları tahkim etmek için yapılan bu anlaşma, ister sözleşmeye, haksız fiile, tüzüğe, dolandırıcılığa, yanlış beyana, isterse başka herhangi bir yasal teoriye dayalı olsun ve bir hak talebinin Sözleşme sırasında veya sonrasında ortaya çıkıp çıkmadığına bakılmaksızın, bu Hizmet Şartlarının herhangi bir yönünden kaynaklanan veya bunlarla ilgili tüm iddiaları içerir. varsa, bu HŞ’nin feshi. AKILLI BULUT ile birlikte bu HŞ’na girerek jüri tarafından yargılanma veya toplu davaya katılma hakkından feragat ettiğinizi anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

13.2 Bölüm 13’ün diğer hükümlerine rağmen, bu HŞ’deki hiçbir şey taraflardan birinin asliye mahkemesinde bireysel dava açma hakkından feragat etmeyecek, engellemeyecek veya başka bir şekilde sınırlamayacaktır.

13.3 İşbu sözleşme kapsamında doğabilecek her türlü çözüm için İstanbul / Türkiye mahkemeleri ve makamları yetkilidir.

13.4 Tahkim yoluna başvurmak isteyen bir taraf, önce diğer tarafa noter tasdikli dilekçe (imza sürküsü gereklidir) yoluyla veya yalnızca diğer taraf güncel bir fiziksel adres vermemişse, anlaşmazlığa ilişkin yazılı bir bildirim göndermelidir. AKILLI BULUT’un bildirim adresi: AKILLI BULUT A.Ş, REŞİTPAŞA MAH KATAR CAD. İTÜ ARI TEKNOKENT 3 BİNASI NO:4 B204 SARIYER İSTANBUL / TÜRKİYE. Tahkim Bildirimi: (a) iddia veya anlaşmazlığın niteliğini ve temelini açıklamalı; ve (b) aranan özel yardımın (“Talep”) belirtilmesi. Taraflar, talebi doğrudan çözmek için iyi niyetle çaba göstereceklerdir, ancak taraflar Tahkim Bildirimi’nin alınmasından sonraki 30 gün içinde anlaşmaya varmazlarsa siz veya AKILLI BULUT tahkim süreci başlatabilirsiniz. Taraflar arasında yazılı olarak aksi kararlaştırılmadıkça, taraflar arasındaki tüm tahkim işlemleri gizli olacaktır. Tahkim sırasında, tarafınızca veya AKILLI BULUT tarafından yapılan herhangi bir uzlaşma teklifinin tutarı, hakem nihai kararını ve varsa hakem kararını verene kadar hakeme açıklanmamalıdır.

13.5 Herhangi bir tahkim duruşması, SARIYER, İSTANBUL’da kararlaştırılacak bir yerde yapılacaktır, ancak talep 10.000 ABD Doları veya daha az ise, tahkimin yürütülüp yürütülmeyeceğini seçebilirsiniz: (a) yalnızca hakem; (b) görünüşe dayalı olmayan bir telefon duruşması yoluyla. Hakem, talebinizin özünün veya Talepte aranan çözüm yolunun anlamsız veya uygunsuz bir amaçla (Tüketici Hakları’nda belirtilen standartlarla ölçüldüğü üzere) getirildiğini tespit ederse, o zaman tüm ücretler AAA Kurallarına tabi olacaktır. Bu durumda, AKILLI BULUT tarafından daha önce ödenmiş olan ve aksi takdirde AAA Kuralları uyarınca ödeme yükümlülüğünüz olan tüm paraları geri ödemeyi kabul etmektesiniz. Tahkimin yürütülme biçiminden bağımsız olarak, hakem, kararın ve varsa kararın dayandığı temel bulguları ve sonuçları açıklamaya yeterli, gerekçeli bir yazılı karar vermelidir. Hakem, yargılama sırasında herhangi bir zamanda ve taraflardan birinin talebi üzerine hakemin esasa ilişkin kararından sonraki 14 gün içinde ücret veya masrafların ödenmesi ve geri ödenmesine ilişkin karar verebilir ve anlaşmazlıkları çözebilir.

13.6 Siz ve AKILLI BULUT, her birinin diğerine karşı iddia edilen herhangi bir toplu veya temsili davada davacı veya grup üyesi olarak değil, yalnızca bireysel olarak talepte bulunabileceğini kabul edersiniz. Ayrıca, hem siz hem de AKILLI BULUT aksini kabul etmedikçe, hakem birden fazla kişinin iddialarını birleştiremez ve başka türlü herhangi bir temsil veya toplu davaya başkanlık edemez.

13.7 Bu 13. Bölüm’ün herhangi bir bölümünün uygulanamaz olduğu tespit edilirse, o bölüm geçersiz ve hükümsüz olacak ve Bölüm 13’ün geri kalanı makul bir şekilde yürürlükte kalacaktır. Böyle bir durumda, Bölüm 13’ün bir bütün olarak makul bir şekilde yürürlükte kalamaması durumunda, siz ve AKILLI BULUT, bu HŞ’den kaynaklanan veya bununla ilgili herhangi bir eylemin Bölüm 14.4’te açıklanan münhasır yargı ve mekanın yöneteceğini kabul edersiniz.

14. Çeşitli Hükümler
14.1 Güncellemeler ve Değişiklikler. AKILLI BULUT, bu Hizmet Koşullarını ileriye dönük olarak ve tamamen AKILLI BULUT’un takdirine bağlı olarak güncelleme, değiştirme veya başka şekilde değiştirme hakkını saklı tutar. AKILLI BULUT bu Hizmet Şartlarını güncellerse, AKILLI BULUT, Hesabınızda listelenen e-posta adresine bir e-posta bildirimi göndermek ve/veya bu Hizmet Şartlarının başındaki “Son Güncelleme” tarihini güncellemek gibi bu tür güncellemeler hakkında bildirimde bulunabilir. Güncellemeler, duyuruda belirtilen tarihte geçerli olacaktır. Bildirimde veya güncellenmiş Hizmet Şartlarında belirtilen tarihten sonra Web Sitelerine veya Hizmetlere erişmeye veya bunları kullanmaya devam ederek, güncellenmiş Hizmet Şartları’nı ve bunlara dahil edilen tüm koşulları kabul ettiğinizi ve bunlara bağlı kalmayı kabul ediyorsunuz. Güncellenen Hizmet Şartlarını kabul etmiyorsanız, Web Sitelerini veya Hizmetleri kullanmaya devam edemezsiniz ve tek ve münhasır çözümünüz, Hesabınızı devre dışı bırakmak ve başka bir şekilde Web Sitelerini ve/veya Hizmetleri kullanmayı bırakmaktır.

14.2 Genel. İşbu Hizmet Şartları, burada referans olarak açıkça dahil edilen tüm belgeler de dahil olmak üzere, taraflar arasındaki anlaşmanın tamamını teşkil eder ve konusuyla ilgili olarak önceki ve eş zamanlı, yazılı veya sözlü tüm anlaşmaların, tekliflerin veya beyanların yerine geçer. Bu HŞ’de bölüm başlıklarının kullanımı yalnızca kolaylık sağlamak içindir ve herhangi bir hükmün yorumlanması üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır. Tekilin herhangi bir kullanımı, çoğul da içeriyormuş gibi makul bir şekilde yorumlanacaktır ve bunun tersi de geçerlidir. Daha önce belirtilmemişse, “dahil” veya “gibi”nin herhangi bir kullanımı “dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere” anlamına gelecek şekilde yorumlanacaktır. Bu HŞ’nin herhangi bir bölümünün geçersiz veya uygulanamaz olduğuna karar verilirse, uygulanamayan kısım mümkün olan en geniş ölçüde yürürlüğe girecek ve geri kalan kısımlar tam olarak yürürlükte ve yürürlükte kalacaktır. Herhangi bir hükmün ifasını talep etmemek, bundan sonraki herhangi bir zamanda ifa talep etme hakkımızı etkilemeyecek ve bu HŞ’nin veya bu HŞ’nin herhangi bir hükmünün ihlali veya temerrüdüne ilişkin tarafımızca feragat edilmesi, herhangi bir feragat anlamına gelmeyecektir. müteakip ihlal veya temerrüt veya hükmün kendisinden feragat.

14.3 Atama. Önceden yazılı onayımız olmadan, bu Hizmet Şartlarını veya Hizmet Şartları kapsamındaki hak ve yükümlülüklerinizden herhangi birini, tamamen veya kısmen, yasa gereği veya başka bir şekilde atayamaz, aktaramaz veya devredemezsiniz. Bu Hizmet Şartlarını veya bu Hizmet Şartları kapsamındaki hak ve yükümlülüklerimizi önceden haber vermeksizin veya izin almaksızın devredebilir, devredebilir veya devredebiliriz. Bu bölüme tabi olarak, bu Hizmet Şartları, taraflar ve bunların ilgili izin verilen halefleri ve devirleri için bağlayıcı olacak ve onların lehine hüküm ifade edecek ve bu bölümü ihlal eden herhangi bir devir veya devir geçersiz olacaktır.

14.4 Geçerli Kanun. Bu HŞ ve bunlarla ilgili herhangi bir anlaşmazlık (13. Bölüm kapsamında olanlar dahil), kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. 13. Bölüme tabi olarak, siz ve AKILLI BULUT, bu Hizmet Şartları kapsamında izin verilen herhangi bir dava veya mahkeme takibatının çözümü için İstanbul ilinde Sarıyer bölgesi ile yetkilendirilmiş mahkemelerinin ve yüksek mahkemelerin kişisel ve münhasır yargı yetkisini kabul edersiniz.

14.5 Bildirimler, noter onaylı dilekçe ile (imza sürküsü gereklidir) şu adrese göndermelisiniz: AKILLI BULUT, A.Ş. REŞİTPAŞA MAH KATAR CAD. İTÜ ARI TEKNOKENT 3 BİNASI NO:4 B204 SARIYER İSTANBUL / TÜRKİYE. Bizden, daha sonra Hesabınızla ilişkilendirilen e-posta adresine e-posta ile gönderilecek olan elektronik bildirimleri almayı kabul ediyorsunuz. Bildirimler, iade makbuzundaki tarihte veya e-posta için gönderildiğinde geçerlidir. Hesabınızla ilişkili e-posta adresinin doğru ve güncel olmasını sağlamaktan siz sorumlusunuz. Bu e-posta adresine gönderdiğimiz herhangi bir e-posta bildirimi, e-postayı gerçekten almış olsanız da olmasanız da gönderildiğinde geçerli olacaktır.

14.6 Elektronik İletişime İzin Verme. Web Sitelerini ve/veya Hizmetleri kullanarak, Gizlilik Politikamızda daha ayrıntılı olarak açıklandığı gibi bizden belirli elektronik iletişimleri almayı kabul etmiş olursunuz. Elektronik iletişim uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Gizlilik Politikamızı okuyun. Size elektronik olarak gönderdiğimiz tüm bildirimlerin, anlaşmaların, açıklamaların veya diğer iletişimlerin, bu iletişimlerin yazılı olması da dahil olmak üzere tüm yasal iletişim gerekliliklerini karşılayacağını kabul edersiniz.

14.7 Türkiye’de İkamet Edenlere Duyuru. E-arşiv faturalarınız muhasebe departmanımız tarafından düzenlenir. Şirketimizin vergi muafiyetlerine ilişkin hususlar da ek belgede belirtilmiştir.

14.8 Tarafların İlişkisi. Taraflar bağımsız yüklenicilerdir. Bu HŞ, taraflar arasında bir ortaklık, franchise, ortak girişim, acentelik, güvene dayalı veya istihdam ilişkisi oluşturmaz. Taraflardan hiçbiri veya bunların bağlı kuruluşlarından hiçbiri, herhangi bir amaç için diğerinin temsilcisi değildir veya diğerini bağlama yetkisine sahip değildir.

14.9 Mücbir Sebep. AKILLI BULUT, Tanrı’nın fiilleri, savaş dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, AKILLI BULUT’un makul kontrolü dışında gerçekleşen herhangi bir eylem veya olay sonucunda AKILLI BULUT’un ifa etmesinin engellendiği ölçüde, buradaki şartların yerine getirilmemesinden sorumlu olmayacaktır. , huzursuzluk veya isyan, grevler, bir devlet kurumunun herhangi bir eylemi, hava durumu, karantina, yangın, sel, deprem, patlama, kamu hizmeti veya telekomünikasyon kesintileri, İnternet rahatsızlığı, salgın, salgın veya koşullarda öngörülemeyen herhangi bir değişiklik veya bizim dışımızdaki diğer nedenler makul kontrol

14.10 Üçüncü Taraf Yararlanıcı Olmaması. Bu Hizmet Koşulları, bu Hizmet Koşullarına taraf olmayan herhangi bir kişi veya kuruluşta herhangi bir üçüncü taraf lehtar hakkı oluşturmaz.

14.11 Devlet Kullanımı. AKILLI BULUT, ilgili yazılım ve teknoloji de dahil olmak üzere Web Sitelerini ve Hizmetleri, yalnızca aşağıdakilere uygun olarak nihai federal hükümetin nihai kullanımı için sağlar: Web Siteleri ve Hizmetlerle ilgili devlet teknik verileri ve yazılım hakları, yalnızca tanımlandığı şekilde kamuya mutat olarak sağlanan hakları içerir. bu TOS’ta. Bir devlet kurumunun bu Hizmet Şartları kapsamında aktarılmayan haklara ihtiyacı varsa, bu hakların devri için kabul edilebilir koşulların olup olmadığını belirlemek için AKILLI BULUT ile görüşmeli ve bu hakları özel olarak aktaran karşılıklı olarak kabul edilebilir yazılı bir ek, geçerli herhangi bir belgeye dahil edilmelidir. sözleşme veya anlaşma.

Copyright 2022 AKILLI BULUT, A.Ş. Tüm hakları Saklıdır. AKILLI BULUT Web Sitesinin hiçbir bölümü AKILLI BULUT’un önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir biçimde veya şekilde çoğaltılamaz, değiştirilemez veya dağıtılamaz.